""

Az Arizona Cardinals (4-6) meglepte az Atlanta Falcons-t (9-1), ugyanis az első negyedben 13 pontos előnyre tett szert a vendég együttes. A második játékrészben egalizálta az eredményt a georgiai alakulat. Ebben a negyedben Jonathan Babineaux egy 15 yardos fumble visszahordás után ünnepelhetett touchdown-t. A harmadik 15 percben egyik alakulat sem szerzett pontokat. A negyedik felvonásban Jay Feely 27 yardos mezőnygóljával a Cardinals előnybe került. Az összecsapást ennek ellenére a Falcons nyerte meg. A győztes TD-t Michael Turner jegyezte, aki egy 1 yardos futás után szerzett hatpontost. Érdekesség, hogy a Falcons kezdő irányítója, Matt Ryan ötször adta el a labdát a mérkőzésen. A Cardinals egymás után a hatodik találkozóját veszítette el.

NFL
11. játékhét

"" Atlanta Falcons – Arizona Cardinals ""

23-19 (0-13, 16-3, 0-0, 7-3)
Matt Ryan 46/28, 301 passzolt yard, 5 Interception Ryan Lindley 20/9, 64 passzolt yard
Michael Turner 46 futott yard, 1 Touchdown LaRod Stephens-Howling 127 futott yard, 1 Touchdown
Roddy White 123 elkapott yard Early Doucet 28 elkapott yard
John Abraham 5 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble William Gay 5 szerelés, 1 Interception, 1 forced fumble

A Carolina Panthers (2-8) számára nem kezdődött túl jól a Tampa Bay Buccaneers (6-4) elleni mérkőzés, ugyanis az első negyedben a Bucs 10-0-ra vezetett, majd a felvonás végén Captain Munnerlyn egy 74 yardos interception visszahordás után szerzett touchdown-t, így a hazai együttes felzárkózott 10-7-re. A második játékrészben a Panthers Jonathan Stewart futott TD-jével átvette a vezetést. A harmadik negyedben egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a negyedik 15 perc után 21-21-re állt a két csapat, így következhetett a hosszabbítás. Érdekesség, hogy a Bucs 20 másodperccel a találkozó vége előtt egyenlített ki. Vincent Jackson előbb touchdown-t, majd egy két pontos extrát szerzett. A találkozót a Tampa Bay nyerte meg, miután a hosszabbítás elején Josh Freeman egy 15 yardos TD passzt adott Dallas Clark-nak.

NFL

"" Carolina Panthers – Tampa Bay Buccaneers ""

21-27 (7-10, 7-0, 0-0, 7-11, 0-6) – hosszabbításban
Cam Newton 29/16, 252 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Josh Freeman 46/25, 248 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 2 Interception
Jonathan Stewart 43 futott yard, 1 Touchdown Doug Martin 138 futott yard
Brandon LaFell 93 elkapott yard, 1 Touchdown Vincent Jackson 94 elkapott yard, 1 Touchdown
Thomas Davis 16 szerelés, 1 forced fumble Michael Bennett 4 szerelés, 1 sack

A Dallas Cowboys (5-5) pocsékul kezdte a Cleveland Browns (2-8) elleni összecsapást, ugyanis az első negyed után a vendég alakulat Benjamin Watson touchdown-jával előnybe került. A második játékrészben a Browns Phil Dawson két field goaljával tizenhárom ponttal elhúzott. A harmadik 15 percben a Cowboys Dan Bailey mezőnygóljával három pontot ledolgozott a hátrányából. A negyedik felvonást 17-7-re nyerte meg a Cowboys, azaz a rendes játékidőben 20-20-ra végzett egymással a két alakulat. A texasi alakulat Dan Bailey két másodperccel a találkozó vége előtt értékesített field goaljával egyenlített ki. A hosszabbításban a Cowboys-nak és a Browns-nak is volt egy-egy rossz támadása, majd a Dallas Bailey 38 yardos mezőnygóljával megnyerte a találkozót.

NFL

"" Dallas Cowboys – Cleveland Browns ""

23-20 (0-7, 0-6, 3-0, 17-7, 3-0) – hosszabbításban
Tony Romo 50/35, 313 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Brandon Weeden 35/20, 210 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Felix Jones 43 futott yard, 1 Touchdown Trent Richardson 95 futott yard
Dez Bryant 145 elkapott yard, 1 Touchdown Josh Gordon 53 elkapott yard
Anthony Spencer 6 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Frostee Rucker 3 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

Az NFC Északi csoportjának rangadóján a Green Bay Packers (7-3) a Detroit Lions (4-6) otthonába látogatott el. Az első negyed után a Lions Jason Hanson 30 yardos mezőnygóljával 3-0-ra vezetett. A második 15 percben a Packers-nek és a Lions-nak is volt egy-egy touchdown-ja, így az első félidő után a hazai együttesnél volt az előny. A harmadik játékrészben megismétlődött az előző negyed. A negyedik felvonás utolsó öt percében indult be a nagyüzem. A Detroit Hanson 27 yardos mezőnygóljával 20-14-re módosította az állást. A Packers Randall Cobb 22 yardos elkapott touchdown-jával átvette a vezetést (21-20). Tizenkilenc másodperccel a mérkőzés vége előtt, Mason Crosby 39 yardos mezőnygóljával már 4 ponttal vezetett a Green Bay. A Lions az utolsó másodpercekben támadhatott még a győzelemért, de Calvin Johnson elejtette a labdát, amelyet a Packers safety-je, Jerron McMillian ölelt magához. A Green Bay végül 24-20-ra nyerte meg a mérkőzést.

NFL

"" Detroit Lions – Green Bay Packers ""

20-24 (3-0, 7-7, 7-7, 3-10)
Matthew Stafford 39/17, 266 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Aaron Rodgers 27/19, 236 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Mikel Leshoure 84 futott yard, 1 Touchdown James Starks 74 futott yard
Calvin Johnson 143 elkapott yard, 1 Touchdown Randall Cobb 74 elkapott yard, 1 Touchdown
Nick Fairley 7 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble Erik Walden 6 szerelés, 2 sack

""

A Houston Texans (9-1) és a Jacksonville Jaguars (1-9) az idény legjobb mérkőzését játszotta egymás ellen. Az első és a második negyedben döntetlenre végzett a két csapat. Érdekesség, hogy a Jaguars kezdő irányítója, Blaine Gabbert megsérült. A QB helyét Chad Henne vette át. A harmadik felvonásban a Jaguars 7 pontos előnyre tett szert. Az utolsó játékrész legelején Justin Blackmon 81 yardos elkapott touchdown-jával a Jaguars már 34-20-ra vezetett. Matt Schaub két TD passzt adott Garrett Graham-nek. A Houston remek hajrája miatt a rendes játékidőben 34-34-re végzett egymással a két alakulat, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadás első támadását a Texans vezethette és Shayne Graham 25 yardos mezőnygóljával vezetést szerzett. A Jaguars Josh Scobee 33 yardos field goaljával kiegyenlített, így folytatódott a találkozó. Két perccel a hosszabbítás vége előtt Schaub egy 48 yardos TD passzt adott Andre Johnsonnak, így a Houston 43-37-re megnyerte a találkozót. Schaub 527 passzolt yarddal (plusz 5 TD átadással) fejezte be a találkozót, ez a második legtöbb az NFL történelmében. A ligacsúcsot Norm Van Brocklin tartja 554 yarddal (1951. szeptember 28.). Érdekesség, hogy az NFL történelmében a Texans lett az első olyan csapat, amely kétszer is pontot szerzett a hosszabbításban.

NFL

"" Houston Texans – Jacksonville Jaguars ""

43-37 (7-7, 10-10, 3-10, 14-7, 9-3) – hosszabbításban
Matt Schaub 55/43, 527 passzolt yard, 5 Touchdown átadás, 2 Interception Chad Henne 33/16, 354 passzolt yard, 4 Touchdown átadás
Arian Foster 77 futott yard Jalen Parmele 80 futott yard
Andre Johnson 273 elkapott yard, 1 Touchdown Justin Blackmon 236 elkapott yard, 1 Touchdown
Danieal Manning 8 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Derek Cox 16 szerelés, 1 Interception

A Cincinnati Bengals (5-5) idegenben ütötte ki a Kansas City Chiefs-t (1-9). A Bengals 28-6-ra győzedelmeskedett a Arrowhead Stadium-ban. Érdekesség hogy a Chiefs a 2012-es szezonban, még egy hazai mérkőzését sem tudta megnyerni! Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Kansas City kezdő irányítóját, Matt Cassel-t a mérkőzés közben lecserélte Romeo Crennel, igaz Brady Quinn sem váltotta meg a világot. A Bengals másodéves elkapója, A.J. Green (91 yard, 1 touchdown) egymás után a kilencedik összecsapásán jegyzett legalább egy hatpontost. A ligacsúcsot Jerry Rice tartja, aki az 1987-es idényben sorozatban tizenkét mérkőzésen ért el legalább egy TD elkapást.

NFL

"" Kansas City Chiefs – Cincinnati Bengals ""

6-28 (3-7, 3-14, 0-0, 0-7)
Brady Quinn 14/9, 95 passzolt yard Andy Dalton 29/18, 230 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Jamaal Charles 87 futott yard BenJarvus Green-Ellis 101 futott yard, 1 Touchdown
Tony Moeaki 73 elkapott yard A.J. Green 91 elkapott yard, 1 Touchdown
Derrick Johnson 10 szerelés, 1 forced fumble Geno Atkins 6 szerelés, 1 sack, 2 forced fumble

A New York Jets (4-6) az elmúlt játékhéten 28-7-re kikapott a Seattle Seahawks ellen, míg a St. Louis Rams (3-6-1) a San Francisco 49ers ellen játszott döntetlent. Egy hét alatt azonban minden megváltozott, ugyanis a Jets magabiztosan 27-13-ra győzedelmeskedett a Rams otthonában. A mérkőzésen remek teljesítményt nyújtott Mark Sanchez, de az irányítót is lekörözte Bilal Powell. A Jets huszonnégy esztendős futója két touchdown-t szerzett a találkozón. Fontos megjegyezni, hogy a Jets egyszer sem adta el a labdát, a másik oldalon három turnover volt. A Jets jövő héten, a Hálaadás napján játszik majd a New England Patriots ellen.

NFL

"" St. Louis Rams – New York Jets ""

13-27 (7-3, 0-10, 0-0, 6-14)
Sam Bradford 44/23, 170 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception Mark Sanchez 20/15, 178 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Steven Jackson 61 futott yard Shonn Greene 64 futott yard
Austin Pettis 46 elkapott yard Chaz Schilens 48 elkapott yard, 1 Touchdown
Quintin Mikell 8 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble LaRon Landry 8 szerelés, 2 forced fumble

""

Az NFC Keleti csoportjának a rangadóján a Washington Redskins (4-6) Robert Griffin III vezetésével legyőzte a Philadelphia Eagles-t (3-7). A huszonkét esztendős irányítónak csak egy rossz passza volt a mérkőzésen, nem mellesleg 200 passzolt és 87 futott yarddal fejezte be az összecsapást. Arról szem szabad megfeledkezni, hogy RG3 négy touchdown passzt adott! A másik oldalon a Michael Vicket helyettesítő Nick Foles már közel sem nyújtott ilyan jó teljesítményt. Az Eagles legjobbja LeSean McCoy volt. A huszonnégy esztendős játékos jegyezte a legtöbb futott és elkapott yardot a csapatában. Érdekesség, hogy a Philadelphia sorozatban a hatodik mérkőzését veszítette el és szinte biztos, hogy lemarad a rájátszásról.

NFL

"" Washington Redskins – Philadelphia Eagles ""

31-6 (7-0, 10-3, 7-3, 7-0)
Robert Griffin III 15/14, 200 passzolt yard, 4 Touchdown átadás Nick Foles 46/21, 204 passzolt yard, 2 Interception
Robert Griffin III 84 futott yard LeSean McCoy 45 futott yard
Santana Moss 61 elkapott yard, 1 Touchdown LeSean McCoy 67 elkapott yard
Ryan Kerrigan 3 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Fletcher Cox 8 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble

A New Orleans Saints (5-5) a várakozásoknak megfelelően legyőzte az Oakland Raiders-t (3-7), amely megnehezíteni sem tudta Drew Breesék dolgát. A ”Szentek” már az első negyed után 14-0-ra vezettek. Jimmy Graham elkapott touchdown-ja mellett, Malcolm Jenkins-nek volt egy 55 yardos interception visszahordásból szerzett hatpontosa. A második felvonásban döntetlenre végzett a két csapat. A harmadik játékrész végén a New Orleans már 35-10-re vezetett. A negyedik negyed ötödik percében Garrett Hartley 47 yardos mezőnygólja után már 38-10 volt a vendégeknek. A 37-17-es végeredményt Juron Criner állította be. A Saints az elmúlt hat mérkőzéséből ötöt megnyert, így még minden esélye megvan arra, hogy bejusson a rájátszásba.

NFL

"" Oakland Raiders – New Orleans Saints ""

17-38 (0-14, 7-7, 3-14, 7-3)
Carson Palmer 40/22, 312 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception Drew Brees 27/20, 219 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
Marcel Reece 103 futott yard Mark Ingram 67 futott yard, 1 Touchdown
Marcel Reece 90 elkapott yard Marques Colston 69 elkapott yard
Mike Mitchell 10 szerelés Roman Harper 11 szerelés, 1 Interception

A Denver Broncos (7-3) egy hatalmasat lépett a rájátszás és a csoportgyőzelem felé. A coloradói alakulat az AFC Nyugati csoportjának a rangadóján, ha nem is simán, de megverte a San Diego Chargers-t (4-6). Az első negyed után még a Chargers vezetett 7 ponttal, majd a második felvonásban Peyton Manning két touchdown passzt adott, nem mellesleg Matt Prater-nek volt egy érvényes mezőnygólja is. Az utolsó két negyedet hiába nyerte meg a Chargers, a találkozó a Broncos 30-23-as sikerével zárult. Az összecsapás legjobbja Von Miller volt, aki három sackkel és két kierőszakolt fumble-al zárta a találkozót. Érdekesség, hogy Miller első 25 mérkőzésén 24.5 sacket ért el. A liga történelmében csak egy játékos vitte többször földre az ellenfelek irányítóit az első 25 mérkőzésén. A Kansas City Chiefs legendája, Derrick Thomas 25 sacket jegyzett.

NFL

"" Denver Broncos – San Diego Chargers ""

30-23 (0-7, 17-0, 7-9, 6-7)
Peyton Manning 42/25, 270 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Philip Rivers 40/24, 258 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception
Willis McGahee 55 futott yard Ryan Mathews 47 futott yard
Brandon Stokley 55 elkapott yard, 1 Touchdown Danario Alexander 96 elkapott yard, 2 Touchdown
Von Miller 6 szerelés, 3 sack, 2 forced fumble Kendall Reyes 3 szerelés, 2 sack

""

Egy negyedig volt pariban az Indianapolis Colts (6-4) a New England Patriots-cal (7-3). Az első felvonást 14-3-ra nyerte meg a Colts, majd a Pats védelme összeszedte magát. A második játékrész legelején a hazai együttes két perc leforgása alatt fordítani tudott. Előbb Julian Edelman szerzett touchdown-t egy 68 yardos punt visszahordásból, majd a New England színeiben az első mérkőzését játszó, Aqib Talib egy 59 yardos interception visszahordás után ért el TD-ét. Mindkét csapatnak volt még egy-egy sikeres mezőnygólja is ebben a felvonásban. A harmadik 15 percben Tom Brady előbb Edelmannak, majd Rob Gronkowskinak adott egy TD passzt.

A Patriots az utolsó negyedet egy Alfonzo Dennard touchdownnal kezdte. Az újonc védő egy 87 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett hatpontost. A New England végül 59-24-re nyerte meg az összecsapást. Az 59 szerzett ponttal a Pats beállította a franchise rekordot, amelyet 2009-ben a Tennessee Titans ellen állított fel (59-0). Érdekesség, hogy a Patriots történelmében csak másodszor (2002-es szezon 17. játékhét, Carolina Panthers ellen) fordult elő az, hogy egyazon mérkőzésen punt és interception visszahordásból is touchdown- t szerezzen.

NFL

"" New England Patriots – Indianapolis Colts ""

59-24 (7-14, 17-3, 14-0, 21-7)
Tom Brady 35/24, 331 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Andrew Luck 50/27, 334 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 3 Interception
Julian Edelman 47 futott yard Vick Ballard 72 futott yard
Rob Gronkowski 137 elkapott yard, 2 Touchdown T.Y. Hilton 100 elkapott yard, 2 Touchdown
Rob Ninkovich 8 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Darius Butler 6 szerelés, 1 forced fumble

Az AFC Északi csoportjának a rangadóján a Baltimore Ravens (8-2) a Pittsburgh Steelers-höz (6-4) látogatott el. Mint ismert a hazai csapatban nem Ben Roethlisberger irányított, ugyanis a QB vállsérülést szenvedett. Egyes hírek szerint ”Big Bennek” három hetet kell majd kihagynia! A találkozót remekül kezdte a Steelers, ugyanis a Roethlisberger-t helyettesítő, Byron Leftwich egy 31 yardos touchdown futással megszerezte a vezetést a hazai alakulatnak. A felvonás közepén Justin Tucker 26 yardos mezőnygóljával feljebb kapaszkodott a Ravens, amely a játékrész végén Jacoby Jones 63 yardos punt visszahordásból szerzett TD-jével átvette a vezetést. A harmadik 15 percben Tucker-nek és Shaun Suisham is volt egy-egy jó mezőnygól kísérlete. A negyedik negyedben a Steelers mindent megtett a győzelemért, de az utolsó támadás közben eladta a labdát a hazai csapat, így a Ravens 13-10-re megnyerte az összecsapást.